Jak prát oblečení Under Armour?

Oblečení Under Armour má speciální technologii, většina oblečení je vyrobena z umělých vláken, takže je správné se ptát, jak oblečení Under Armour vlastně prát, aby nedošlo ke zbytečnému poničení materiálů, protože by se vyrušily skvělé účinky materiálů Under Armour, které nám výrobce do oblečení vložil.

 

Jak prát kompresní oblečení Under Armour?

Kompresní oblečení Under Armour je vyrobeno ze speciálního umělého dutého vlákna, které odvádí pot z těla ven na povrch oblečení a udržuje vlhkost mimo tělo. Kompresní materiál Under Armour má navíc anti-odor technologii, takže kompresní trička, legíny, ani kompresní trenky nesmrdí. To jsou vlastnosti, o které člověk nechce přijít. Zvláště pak ne vlastním přičiněním.

Výrobce radí kompresní oblečení prát na nižší otáčky, ideálně na 30C a bez aviváže. Vyšší otáčky by mohly porušit texturu kompresního materiálu Under Armour, aviváž pak chemické proporce látky.

Pokud občas nestíháte prát a máte třeba jen jedno jediné kompresní tričko Under Armour a potřebovali byste ho před dalším tréninkem rychle vyprat, neváhejte tričko vyprat ručně jen v umyvadle. Triku to neuškodí, zbavíte ho nejhorší špíny a ani ho tím nepoškodíte.

 

Jak vyprat technické oblečení Under Armour

 

Jak prát technické oblečení Under Armour?

Technické materiály Under Armour, jako jsou technická sportovní trička, nebo třeba speciální běžecká trička, zkrátka oblečení, které je vyrobeno tak, aby rychle odvádělo pot a tělo sportovce tak zůstalo suché, tak o takové vlastnosti také nechceme přijít.

Výrobce opět radí technické materiály prát na nižší otáčky, ideálně na 30C a bez aviváže. Vyšší otáčky by mohly porušit texturu technického materiálu Under Armour, aviváž pak chemické proporce látky.

 

Jak prát nepromokavé mikiny a tepláky Under Armour?

Nepromokavé mikiny a tepláky Under Armour jsou speciálně upravené - většinou se jedná o povrchovou úpravu, ne o membránu - a to tak dobře, že jsou nepromokavé mikiny velmi oblíbené, protože drží člověka v suchu, když zrovna trochu prší. To je opět vlastnost, o kterou člověk u své oblíbené mikiny nechce přijít.

Výrobce opět radí nepromokavé materiály prát na nižší otáčky, ideálně na 30C a bez aviváže. Vyšší otáčky by mohly porušit texturu technického materiálu Under Armour, aviváž pak chemické proporce látky.

 

Jak vyprat Under Armour

 

Jak prát bavlněné oblečení Under Armour?

Bavlněné oblečení Under Armour většinou obsahuje nějakou příměs technického materiálu, minimálně elastanu. U většiny bavlněného oblečení Under Armour to je tak, že že 60% obsahuje bavlnu a ze zbylých 40% je tento UA materiál doplněn směsí umélého technického materiálu. Výrobce sice nabádá opět opatrnosti s praním a doporučuje snížit otáčky, stejně tak snížit množství použití aviváže, nicméně osobní zkušenosti mnoha spotřebitelů jsou takové, že ani po letech praní a oblékání bavlněného oblečení Under Armour nedochází ke změně vlastností, ani struktury materiálu.

 

Mohu oblečení Under Armour žehlit?

Technické oblečení a materiály Under Armour za žádných okolností nežehlete. Došlo by okamžitě k poničení materiálu. Obecně u technického oblečení Under Armour platí, že takové oblečení stačí hezky pověsit, když ho vyperete, třeba jen na ramínko, nebo úhledně na sušáku. Materiál se nezvlní, ani jinak nenaruší strukturu, takže není třeba takové oblečení žehlit.

 

Jak prát a žehlit oblečení Under Armour