Kompresní oblečení Under Armour

Sportovní americká značka Under Armour byla založena v roce 1996 bývalým hráčem amerického fotbalu Kevinem Plankem. Ten si už jako aktivní sportovec přál, aby tréninkové tričko, která běžně na trénink používal, tak aby vydrželo déle, než jen jeden trénink. To se mu očividně stávalo velmi často, protože se tento cíl stal jeho obsesí, která ho pronásledovala dlouhé roky.

 

Nejlepší kompresní tričko s krátkým rukávem

Kevin Plank v roce 1996 založil značku Under Armour a začal vývojem kompresního trička s krátkým rukávem. Ano, pouze s kompresním tričkem s krátkým rukávem. Dlouhé roky vyvíjel s týmem odborníků a designerů nejlepší kompresní tričko s krátkým rukávem na světě. Chtěl ho tak dokonalé, že mu to zabralo několik let. V té době ho už dlouho ti, kteří stáli při něm a podporovali ho, tak ho přemlouvali, aby se začal věnovat kompresnímu tričku s dlouhým rukávem, legínám, nebo kompresním trenýrkám. Kevin ale velmi vytrvale trval na svém, dokud se opravdu nestalo, že Under Armour vyráběli nejlepší kompresní tričko s krátkým rukávem na světě. Bylo dokonce tak dobré, že překonalo hranice sportu, pro který bylo tričko původně určeno, a to byl americký fotbal. Netrvalo dlouho a kompresní tričko s krátkým rukávem si našlo oblibu také mezi hráči baseballu, fotbalu, basketbalu, mezi běžci až se rozšířilo do celého sportovního spektra.

 

Výhody kompresního oblečení

Kompresní oblečení je velmi sofistikovaný kus oblečení, který má velkou oblibu převážně u sportovců. Hlavní princip kompresního oblečení spočívá v tom, že kompresní matetiál stračí svalstvo sportovce a tím rozpumpuje krev ve svalstvu. Tím se svaly zahřejí a sportovec je díky tomu lépe a rychleji adaptovaný na pohyb, když třaba zrovna odpočívá na střídačce, nebo např. když je přestávka mezi jednotlivými herními úseky.

 

Další výhodou kompresního oblečení je také to, že zahřáté svalstvo, ve kterém rychleji koluje krev, tak eliminuje tvorbu kyseliny mléčné, která způsobuje křeče svalstva. Pokud tedy trpíte na křeče, které se sportovcům objevují po náročnějším tréninku, běhu, nebo při jakékoliv náročnější  fyzické námaze, tak kompresní oblečení pomáhá tyto křeče oddálit, v některých případech i úplně eliminovat. Proto jsou v dnešní době tolik oblíbené kompresní podkolenky, nebo ponožky, protože křeče se tvoří hlavně v oblasti lýtka třeba dálkovým běžcům.

 

Kompresní oblečení se dnes vyrábí také jako regenerační oblečení. Svalstvo, které je extrémně vyčerpané, nebo unavené, tak je možné zrychlit jeho regeneraci právě díky kompresnímu oblečení. Jak již bylo uvedeno, kompresní oblečení zrychlí průtok krve ve svalstvu a tím vlastně dochází nejen k odplavení kyseliny mléčné, ale obecně k regeneraci svalstva. Proto třeba mnoho starších profesionálních sportovců po zápase obléká regenerační oblek, aby zrychlili regeneraci svalovové hmoty. Tělo se tak rychleji dostane do pohody a je druhý den připravené zase absolvovat tréninkové dávky. Někteří sportovci v kompresním oblečení dokonce spí, ale to už je velmi individuální záležitost, protože ne všem to vyhovuje, resp. může to být při spaní pro někoho velmi nepříjemné.

 

Kompresní oblečení oblečení Under Armour objednávejte zde.

UrbanStore.cz objednávejte Under Armour zde